12 Hours Dance Marathon – Easter Edition 2010

Joi, 1 Aprilie 2010 | Bacau, muzica | 9 comentarii

Editia speciala de Paste a Maratonului se intinde pe durata a 24 de ore, si aduce pentru prima data in Moldova un nou gen de petrecere. Incepem duminica, 4 aprilie 2010, la Casa de Cultura din Bacau, nu in cort cum v-am obisnuit pana acum, datorita conditiilor de vreme nefavorabila, unde o sa aveti parte de 20 de artisti, 14 prestatii, 3 live act-uri, 2 scene si o singura petrecere care va tine pana luni, 5 aprilie 2010 la ora 22:00.

Concurs: intra pe zebraclub.ro si poti castiga o invitatie de 2 persoane la acest eveniment, oferite de Club Zebra si kristofer93.com.

Line-up

Underground Level: 22:00 – 4 aprilie -> 22:00 – 5 aprilie:

  • Masomenos (Welcome to Masomenos, France)
  • Raresh ([a:rpia:r], Circoloco, Sunrise, Bucharest)
  • Pedro ([a:rpia:r], Cadenza, Circoloco, Sunrise, Bucharest)
  • Zotist (Sunrise, Bucharest)
  • NoiDoi (Barraca Music, Sunrise, Bacau)
  • Sebo (Sunrise, Bucharest)
  • Moto (Local Intruders, Iasi)
  • Inner (Local Intruders, Iasi)
  • M.N.T.S (Live Act, Zebra Events, Bacau)
  • Vlad Dima (Zebra Events, Bacau)

Upstairs Level: 22:00 – 4 aprilie -> 07:00 5 aprilie:

  • Haute Culture (Mainevents, Bucharest)
  • Suie Paparude (Live Act, Mainevents, Bucharest)
  • Gojira (Groove++, Bucharest)
  • Stefan Rou (Zebra Events, Bacau)
  • Claudiu Sandulescu (Live Act, Zebra Events, Bacau)
  • Comrade Vlad (Live Act, Zebra Events, Bacau)

Proiectii Vizuale 3D
Upstairs Level: Visual Playground (vpg.ro, Iasi)
Underground Level: Cote (Bucharest)

Timetable Underground Level:
Vlad Dima: 22:00 – 23:00 -> 1h
M.N.T.S. (Live Act) 23:00 – 00:00 -> 1h
Masomenos: 00:00 – 02:00 -> 2h
Raresh & Pedro: 02:00 – 06:30 -> 4,5h
Zotist: 06:30 – 08:00 -> 1,5h
Sebo: 08:00 – 09:30 -> 1,5h
NoiDoi: 09:30 – 11:00 -> 1,5h
Inner: 11:00 – 12:30 -> 1,5h
Moto: 12:30 – 14:00 -> 1,5h
All Stars Jam Session: 14:00 – 22:00 -> 8h

Timetable Upstairs Level:
Claudiu Sandulescu & Comrade Vlad (Live Act): 22:00 – 23:00 -> 1h
Haute Culture: 23:00 – 00:30 -> 1,5h
Suie Paparude (Live Act): 00:30 – 02:00 -> 1,5 h
Gojira: 02:00 – 04:00 -> 2h
Stefan Rou: 04:00 – 07:00 -> 3h

Live broadcasting timetable: StreamON.ro

Bilete in locatie: 40 ron de la 22:00 la 06:00 / 20 ron de la 06:00 la 10:00
Bilete in avans: 25 Ron, din urmatoarele locatii: Bacau (Club Zebra, Roc-a-Fela in Arena Mall, Bourbon Cafe in Central Plazza si Pub The Stage), Iasi (Acaju Cafe), Piatra-Neamt (Chaplin Pub).
Intrarea libera: de la 10:00 la 22:00

Contact informatii si rezervari: 0724324325 Cristi / 0744853046, 0742827438 Vlad / 0744677297 Catalin
Accesul se face incepand cu ora 21.00.
NU este permis accesul persoanelor cu varsta sub 18 ani.

Evenimentul urmator va avea loc sambata, 28 mai 2010 – 12 Hours Dance Marathon IV – Cort Era Shopping Park Iasi – RPR Sound System / Valentino Kanzyani / Sebo / Zotist.

Online:

Parteneri: Sunrise, Kiss FM, Vans, Eastpak, Zile si Nopti, Zebra Events

Parteneri media: BeatFactor.ro, kristofer93.com, Tillate.com, The Stage, Pure, Club Zebra, Resident Advisor, ParfumuriOnline.com, StreamON, AnyPlace.ro, Aqua Club, iConcert.ro, afterParty, mnml, DjResource.ro, muzicabuna.ro, Love2Dance, techno.ro, SoFresh, Nights.ro, ClubEvents.info, FotoClubbing.ro, Urban Works Forum, InOras.ro, Time4Music, Albatros si Limpio

9 comentarii la “12 Hours Dance Marathon – Easter Edition 2010”

  1. Anonymous 23 Martie 2010 at 08:06 Permalink

    la casa de cultura? si sta lumea pe scaune sau cum?

  2. Luca M 23 Martie 2010 at 12:13 Permalink

    Si eu sunt curios de cum vor sta lucrurile. Presupun ca la Underground Level e de fapt clubul Zebra, iar Upstairs Level e de fapt locul unde se fac balurile. Dar nu inteleg cum va sta lumea, pe scaune sau nu. Eu cred ca vor fi scoase scaunele

  3. Zotist 23 Martie 2010 at 16:29 Permalink

    Underground Level – Club Zebra
    Upstairs Level – Sala de primire NU sala de scaune! care va fi amenajata cu scena, lumini, sonorizare, etc.

  4. Anonymous 23 Martie 2010 at 17:15 Permalink

    acolo pe holul ala

  5. adrianno 24 Martie 2010 at 17:51 Permalink

    De exemplu pot sa ies din sala si sa ma intorc dupa 2 ore cu acelasi bilet care l-am cumparat sau trebuie sa cumpar altu?

  6. kristofer93 24 Martie 2010 at 18:58 Permalink

    Da, poti. Iti da bratara.

  7. Anonymous 26 Martie 2010 at 19:13 Permalink

    Sigur va fi super fain! Programul, artistii, set-urile prezinta interes, nu sala!

  8. Anonymous 2 Aprilie 2010 at 13:22 Permalink

    PREGATITI-VA PENTRU UN SHOW UNIC SI EXPERIENTA 3D INEDITA!!!!!!!!! Biletele in avans s-au epuizat, dar se vor mai gasi la usa in cele 24 de ore de marathon! In plus multe alte suprize pentru cei ce vor fi prezenti. Sfat prietenesc: Veniti odihniti.

  9. Anonymous 1 Mai 2010 at 16:52 Permalink

    sincer nu prea mia placut prea cald inauntru cel mai tare a fost cel facut la cort la real si invitatii au fost pe masura


Lasa un comentariu