AS Moinesti – LPS Bacau

Sambata, 3 Noiembrie 2007 | fotbal, foto | 3 comentarii

Astazi, 3 noiembrie la Moinesti s-a desfasurat un meci intre AS Moinesti si LPS Bacau contand pentru campionatul republican C anul 1993.
Poze jos!

Scor final : AS Moinesti 0 – 1 LPS Bacau

La pauza, tabela arata 0-0, iar ei intrau la cabine cu cateva ocazii mari ratate. Inceperea reprizei a doua ne-a gasit pe noi, LPS Bacau, mult mai proaspeti si am reusit sa fructificam una dintre ocaziile reprizei a doua.

Golul de 1-0 : Ceapa Sergiu scapa singur spre poarta pe flancul stang, el ataca suprafata de pedeapsa, fundasii echipei adverse se balbaie in careu, Ceapa insista, mingea ricoseaza la Butnaru George care il executa cu sange rece pe portarul echipei adverse cu un sut pe mijlocul portii.

Avea sa fie unicul gol al partidei. Spre final, Moinestiul a insistat si ne-a pus probleme in aparare, la o faza la care s-a dictat lovitura libera de la 17-18 m. Mingea loveste bara!