Consiliul Judeţean al Elevilor Bacău a organizat ieri, la Gepex Park, Campionatul de minifotbal pentru licee “Cupa 1 Martie”. Au participat 14 licee, peste 120 de elevi şi s-au jucat 15 meciuri. Cupa a fost câştigată de Liceul cu Program Sportiv.

Echipa din care am făcut parte şi pentru care am jucat mai multe reprize a bătut în finală Colegiul Tehnic „Grigore Antipa”, cu scorul de 1-0. Pe locul al III-lea s-a clasat echipa Colegiului N.V. Karpen, care a câştigat finala mică în faţa Colegiului „Anghel Saligny”.

Rezultatele tuturor meciurilor le veţi găsi pe site-ul oficial al CJE Bacău. A fost o competiţie 100% organizată de către elevi, pentru elevi. Noi spunem că a ieşit bine. Jos aveţi galeria foto.

One thought on “Foto: Cupa 1 Martie la minifotbal