Duminica, 1 Februarie 2009 | Bacau, foto, stiri | 3 comentarii
Cetatenii orasului Bacau sunt informati zilnic de televiziuni ca Euro TV, 1 TV Bacau sau TV Bacau si de ziare precum Adevarul de Seara, Desteptarea, Informatia Bacaului, Observatorul de Bacau sau Ziarul de Bacau. Am enumerat in ordine alfabetica cei mai importanti jucatori in mass-media din Bacau. In randurile urmatoare vom vorbi despre primele victime facute de criza financiara in randul mijloacelor de informare din Bacau. Ziarul de Bacau este un cotidian de interes local, este cea mai citita publicatie electronica din judetul Bacau si este al doilea ziar ca tiraj, fiind intrecut de Desteptarea. Ce urmeaza?
Ziarul de Bacau s-a adaptat crizei si a facut in editia de ieri 31 ianuarie 2008 un anunt cu titlul “Ziarul de Bacau, mai condensat“:
Pentru a nu majora, pretul publicatiei noastre, de luni, 2 februarie, “Ziarul de Bacau” isi va reduce numarul de pagini, de la 24 la 16, si va costa tot un leu. Asiguram insa cititorii ca vor regasi in paginile “Ziarului” acceasi calitate a materialelor de presa, intr-o forma ceva mai condensata, astfel ca sa nu ocolim zonele de maxim interes din ce ne inconjoara.
Ieri am vorbit despre situatia Monitorului de Bacau care “a fost condamnat la moarte“. Am scris ieri ca “PD-L-istul Nistor, cel cu “Viitorul meu conteaza si alegi Nistor!”, a preluat ziarul acum ceva timp si l-a falimentat. Nistor a candidat la presedentia Consiliului Judetean Bacau dar nu a fost ales. Nu-mi imaginez ce s-ar fi intamplat cu judetul. Distrugatorul de ziare putea deveni distrugatorul de judete! Am cautat Monitorul de Bacau astazi la chioscurile de ziare dar nu l-am gasit”.
Search
Articole Recente
- Eveniment: consultare online despre Regulamentul spațiilor verzi din municipiul Bacău
- Ședința Consiliului Local Bacău din 29 iulie 2022 (rezumatul proiectelor)
- O veste bună, una foarte bună și una proastă despre PNI Anghel Saligny în județul Bacău
- Ce ne dorim în zona Stadionului Municipal: sport și verde sau blocuri gri?
- Ședința Consiliului Local Bacău din 18 iulie 2022 (rezumatul proiectelor)
Comentarii recente
- Remus Lupu on O veste bună, una foarte bună și una proastă despre PNI Anghel Saligny în județul Bacău
- Carmen on La Ferdinand… o fi pe bune?
- Symy on Fotografiatul pe stradă, din punct de vedere legal. Luaţi notiţe!
- Ifrim on Ședința Consiliului Local Bacău din 30 iunie 2022 (rezumatul proiectelor)
- Vizian Miziteu on Rezumatul intervențiilor mele din ședința Consiliului Local din 27 mai 2022
- mihai on Legea trebuie să fie egală pentru toți. Cazul extinderii abatorului Agricola
- Can t you see me on Ce vă recomandă? Vocea, carnetul și talentul de debutant
- BD on Băcăuanii vor ști în timp real când sosește autobuzul
- You and you on Sinecuri de milioane și risipă de bani publici prin Centrul Comunitar propus de primarul Viziteu
- Kristofer on Drumul Romania – Bulgaria – Turcia – Antalya
Iformeaza-ne si despre implantarea cip-urilor in pasapoarte
ce fac restul ?
ERATA ziarul de bacau nu este nici cea mai citita publicatie electronica, nici al 2 lea la tiraj. e mai jos in ambele situatii.