Luni, 28 Martie 2011 | internet, Pareri personale | 8 comentarii
Un copilas, blogerul blogerilor, fotograful, webmasterul, “digeiul” si toate cele, este copilul care nu stie ce inseamna greul si ce inseamna munca pentru ca, la anii lui sa ai IPhone 4 dupa lansarea lui IPhone 3 dovedeste cele zise mai sus. Dragii mei … pana si el ne spune intr-un “articol” de-al lui “Stati linistiti! Doar 30-40% din mash-urile si panourile din oras sunt platite cu adevarat. Cele mai multe sunt bartere sau sunt vandute pe doua surcele.” De ce a scris toate aceste cuvinte ? Pentru ca a vazut si el prin oras un panou publicitar gol. Mor de ras, deci acest Iisus93 care le stie pe toate. La urma urmei blogging-ul inseamna sa scrii orice bazdaganie iti trece prin cap si blogerii sunt numiti oameni cu “aptitudini” de ziaristi. Pare incredibil, dar am rabdarea sa iti raspund. 3.Nu cred ca esti in masura sa vorbesti despre publicitate tinand cont de faptul ca in articolul in care te-ai luat de mine ai facut SPAM cu hyperlink-uri. Tu il numesti SEO, dar crede-ma, nu este. Tragi agregatorul Bucura-te, cred ca e prima si ultima oara cand te bag in seama.Ce spune un oarecare domn
nu vreau sa il numesc cretin despre mine, pe unul dintre cele mai irelevante site-uri bacauane:
1.Se scrie blogger, si nu bloger. Deci cu dublu g.
2.Sa zici ca munca are treaba cu ce telefon am in buzunar este ca si cum ai spune ca ursii polari mananca gutui in desert. Ca sa stii, e normal ca mi-am luat iPhone 4 dupa lansarea iPhone 3GS, doar nu vroiai sa fie invers. Mai mult de atat, ambele mi le-am luat din banii facuti de mine si stransi de mine.ghidul in jos, adica de la bounce rate 65-70%, cat are acum, la 80%.
4.N-am avut niciodata pretentia sa se zica despre mine ca am aptitudini de ziarist.
5.Vezi ca site-ul pe care scrii nu este al tau si s-ar putea sa ii strici aranjamentele si parteneriatele proprietarului.
Search
Articole Recente
- Ziua Culturii Naționale la Teatrul Municipal Bacovia și cele 4 momente ce merită remarcate
- Reparații curente la iluminatul public din Bacău
- Ședința Consiliului Local Bacău din 11 ianuarie 2021 (rezumatul proiectelor)
- Burse pentru peste 10 mii de elevi care învață în municipiul Bacău
- Toată comunitatea trebuie să aibă un cuvânt de spus în privința directorilor de școli, nu doar profesorii
Comentarii recente
- Q on Reparații curente la iluminatul public din Bacău
- Kristofer on 2021. Play!
- Petcu Constantin on 2021. Play!
- Stan on Transparență totală: absolut toate contractele și cheltuielile vor fi publicate pe site-ul Primăriei Bacău
- Kristofer on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Iorga stefania alexandea on Transparență totală: absolut toate contractele și cheltuielile vor fi publicate pe site-ul Primăriei Bacău
- Stan on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Kristofer on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- stan on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Diegis on Istorie Radio Deea
Trebuie sa existe si hateri in lume.
Probabil lumea ar putea crede ca faci acel site inutil din rautate.
Nu, oameni buni. Site-ul ala e pur si simplu degeaba! El nu face altceva decat sa preia stiri din trusturile de presa online importante si sa le posteze si la ei!
Nu este un site exclusiv pentru Bacau asa cum sunt alte site-uri din acest judet. Este un site facut ca sa produca bani pe munca altora si atat.
Au cumparat un plugin sa se ocupe de SEO si isi linkuiesc toate cuvintele relevante LOR din articole, nu relevante vizitatorilor. Astfel urca ei in rezultate in Google… se mai numeste si seo black hat.
Felicitari celor care fac ceva original si exclusiv pentru Bacau! Kristofer93, inimabacaului, bacauevents, kaysha, contrasens, aghiuta, fara filtru.
Diferența e că el nu a amenințat, pe când tu… de-asta ești copil
Atentie la hoti! Acum toata lumea stie ca ai IPhone 4 :)) Sa ne anunti cand iti cumperi IPhone 5. Pe mine nu ma intereseaza, dar vad ca sunt persoane care fac stire din asta. Poate pui la tine pe blog stirea sa ai exclusivitate, eventual iti iei si un interviu. :)) Of, traim in Romania!!!
Totusi, ati observat ce exprimare defectuoasa are omul in articolul in care-l ataca pe kristofer? Eu nu i-as da 4 clase.
Ii mananca invidia,niste cretini scuza-mi expresia dar asta e adevarul.Din nefericire printre oameni normali la cap se afla si exemple din astea,specimene ale naturii care degeaba traiesc pe pamantul asta.
aaaaaaaaa……..horror….asta era prietenosul care facea ororile alea de postere pentru fostul LUXURY CLUB – PRIVILEGE (fostul pentru ca deodata a disparut LUXURY din titlu) :))))))))))))))))
deosebit portofoliul !!! mai ales treaba cu "revectorizarea" de la Cafea cu Lapte e de mare angajament.
da nu tia cerut nimeni sa il bagi in seama… cum tu scri despre alti asa a scris si el despre tine…simplu ca buna ziua !