Sambata, 26 Martie 2016 | Bacau, Politica | 10 comentarii
În ciuda prevederilor noilor legi electorale, se pare că PSD Bacău a început să mobilizeze resurse uriașe în această precampanie electorală. În clanțele de la uși vedem pliante cu triunghiurile PSD, pe autobuze au apărut deja bannerele cu fața lui Cosmin Necula, iar articolele pozitive din presă miros a bani sau tot felul de alte favoruri. Se simte disperarea. Până să îi reclam la Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) în ideea ca măcar să le fie verificate sursele de finanțare din spatele acestei ofensive de pe toate gardurile, haideți să vedem dacă acel #schimb are vreo valoare în cazul acestui personaj care face politică de mai bine de 15 ani de zile și care ocupă tot felul de funcții publice de peste 15 ani? + Spuneți-mi, vă rog, poate îmi scapă mie, ce a făcut concret acest domn pentru băcăuani în toți acești ani? A consiliat aleși, a condus instituții, a făcut parte din Consiliul Local, cu ce demersuri în interesul nostru se laudă? Nu de alta, dar dacă îi adunăm salariile din funcțiile de conducere în care a fost numit de Sechelariu, Vlase și Hrebenciuc, cred că ne iese o sumă tare frumușică.
Articole recomandate:
Search
Articole Recente
- Galerie foto: spălat mecanizat al străzilor și trotuarelor din Bacău
- Observații din stradă după prima tură cu bicicleta din 2021
- Pe cine deranjează contractul de management obligatoriu dintre directorii de școli și primar?
- În sfârșit, avem Comisie de circulație în municipiului Bacău
- Ședința Consiliului Local Bacău din 31 martie 2021 (rezumatul proiectelor)
Comentarii recente
- Mike on Pe cine deranjează contractul de management obligatoriu dintre directorii de școli și primar?
- George on Ședința Consiliului Local Bacău din 31 martie 2021 (rezumatul proiectelor)
- Mihnea on A13: Bacău-Brașov sau Răcăciuni-Brașov?
- Mike on Ședința Consiliului Local Bacău din 5 martie 2021. Externalizarea salubrizării sau SMUP?
- Kristofer on Consultări pentru strategia de dezvoltare urbană la nivel metropolitan
- Kristofer on Ședința Consiliului Local Bacău din 5 martie 2021. Externalizarea salubrizării sau SMUP?
- Stan on Ședința Consiliului Local Bacău din 5 martie 2021. Externalizarea salubrizării sau SMUP?
- Kuru on Ședința Consiliului Local Bacău din 5 martie 2021. Externalizarea salubrizării sau SMUP?
- George on Ședința Consiliului Local Bacău din 26 februarie 2021 (rezumatul proiectelor)
- George on Ședința Consiliului Local Bacău din 26 februarie 2021 (rezumatul proiectelor)
cand ma pregateam sa zic ca esti PSD-ist, uite ca vine articolul asta care imi spulbera banuielile. Asa e, a fost si ramane marioneta lui Hrebenciuc!
Vreau sa-ti lansez o provocare !
Accepti o dezbatere face 2 face cu Domnul Necula?
Locatia … undeva intr-un loc public unde sa aiba acces oricine.
Desigur! Oriunde, oricand.
Totusi, ma indoiesc ca acesta va fi prezent. Zilele trecute, la Centrul de Afaceri a avut loc o dezbatere despre problemele elevilor bacauani, iar Cosmin Necula a absentat.
Uitati-va la Sotcan ce fata are!!! Ce parere aveti??
“Se simte disperarea” ca ce? Sa nu zici ca reprezinti o amenintare pentru vreo unul dintre candidati.
Nu directă. Indirectă. Le stric jocurile.
Amenințare sau nu, directă sau indirectă, de la mine ai un vot. Eu, unul, m-am săturat de golanii ăștia care tot promit că schimbă, și fac, si dreg… Dar toţi își duc campaniile electorale cu pensionarii, presupun că sunt mai ușor de convins… Nu am nimic cu bieţii pensionari, că după o viaţă de muncă abia își duc traiul, dar din păcate nu sunt ei viitorul. Nu voi pleca la urne cu vreo speranţă, asta ca să nu fiu dezamăgit mai apoi, dar cred că tu vei reuși să reprezinţi cel mai bine viitorul și progresul.
Baftă în tot ce îţi propui!
Stimate Ady,chiar nu_i mai compatimi pe bietii pensionari pentru ca atunci cand tu vei fi pensionar iti vei putea plange de mila cat doresti iar dumneata Kristofer daca vei candida intra in competitie cu coloana dreapta si fara a improsca pe contracandidatii dumitale,lasa_ne noua placerea de a te bifa sau nu.Oricum,stii cum e,prima impresie conteaza.
,,Președintele organizației T.S.D. pe vremea lui…..,, funcție care-mi amintește de grețoasele organizații U.T.C și U.A.S.C.R. din care P.C.R își recolta nomenclaturiștii.Deci băiatul ăsta e din acelaș aluat …urît mirositor.
Chiar nu știam cine este acest Necula. E bine ca mi s-a clarificat. Oricum, avea un mare minus din cauza ca vine dinspre PSD, formațiune pe care eu nu o votez din principiu. Văd că și pnl a luptat pentru a nu mai avea susținere. Mă voi orienta către un independent. Manolache nu mi se pare o persoană de încredere, este dubios.