Miercuri, 13 Februarie 2013 | foto | 1 comentariu
Să fi fost de cel puțin 10 ori până acum la Istanbul? În fine, ce vreau să vă spun este că niciodată nu am reușit să văd orașul de la sus. Am văzut și am pozat de la înălțime orașele Budapesta, Londra, Granada, Antalya și Viena, locuri pe care le-am vizitat numai o singură dată, iar Istanbulul a beneficiat de acest tratament, ca să mă exprim plastic, abia ieri. Locul în care m-am urcat împreună cu familia este Galata Kulesi, adică Turnul Galata, un obiectiv pe care nu trebuie să îl ratați dacă veți ajunge în Istanbul. Chiar dacă înălțimea turnului nu este impresionantă, priveliștea este uimitoare și de neuitat. Pozele vorbesc. Vă las cu fotografiile.
Search
Articole Recente
- În atenția unor agitatori de meserie: așa arată semnătura fostului primar
- Schimbarea nu e ușoară și pe alocuri doare, dar ține de noi toți să avem un oraș din ce în ce frumos!
- Sesizare penală pentru vandalii care distrug mobilierul stradal din Bacău
- Ziua Culturii Naționale la Teatrul Municipal Bacovia și cele 4 momente ce merită remarcate
- Reparații curente la iluminatul public din Bacău
Comentarii recente
- Q on Reparații curente la iluminatul public din Bacău
- Kristofer on 2021. Play!
- Petcu Constantin on 2021. Play!
- Stan on Transparență totală: absolut toate contractele și cheltuielile vor fi publicate pe site-ul Primăriei Bacău
- Kristofer on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Iorga stefania alexandea on Transparență totală: absolut toate contractele și cheltuielile vor fi publicate pe site-ul Primăriei Bacău
- Stan on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Kristofer on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- stan on Ședința Consiliului Local Bacău din 18 decembrie 2020 (rezumatul proiectelor)
- Diegis on Istorie Radio Deea
Istanbulul e unul dintre cele mai interesante orase din Europa. Parisul, Roma, Viena sunt si ele pline de farmecul lor, dar Istanbulul e deja altceva – alta cultura, alte traditii, alta cuvilizatie, fata de cea europeana.